niedziela, 17 czerwca 2018

Wysiedleni

Nadszedł ten moment, w którym mogę zaprezentować książkę "Wysiedleni" napisaną przez Dorotę Combrzyńską-Nogalę, a wydaną przez Wydawnictwo Literatura w serii "Wojny dorosłych - historie dzieci". Jestem z tą opowieścią związana bardzo emocjonalnie, ponieważ miałam przyjemność poznać główną bohaterkę, wspaniałą, mądrą Panią Kazimierę. Cieszę się, że wzięłam udział w całym tym pozytywnym zamieszaniu, które przyczyniło się do powstania książki.

A oto mała Kazia wydziergana przez Marię, córkę głównej bohaterki. I tak włóczka z kłębka Peśki z każdym przerobionym oczkiem dotarła do dziś, a dzięki książce snuje się w jutro. 2 komentarze:

  1. Jaki trudny temat, a ujęłaś to tak dziecięco i po prostu. Gratki!

    I czekam choćby na okruszki ze stołu na którym malują się Baśnie w interpretacji Zosi Staneckiej. Kiedyś z wielką przyjemnością zilustrowałam jej przedowcipne"Trzy świnki"

    OdpowiedzUsuń
  2. Elu, dziękuję Ci za te słowa. Wiele prostoty i mądrości było w opowieściach Pani Kazimiery i jest w tekście Doroty. Starałam się nie przeszkadzać temu co najważniejsze w książce.
    A co do Baśni... okruszki będą w swoim czasie. Jeszcze ich nie zebrałam, bo jestem świeżo po konsumpcji wspaniałych tekstów Zosi. Na stole ogólny kuchenny bałagan |;)

    OdpowiedzUsuń